تنظیمات حریم شخصی توییتر و ارتباط آن با نمایش تبلیغات

غیرفعال کردن تنظیمات حریم شخصی در توییتر

بخش بزرگی از درآمد شبکه‌های اجتماعی از طریق فروش اطلاعات ما به شرکت‌های تبلیغاتی واسط  برای جذب مشتری است. به همین علت است که اکثر تبلیغاتی که میبینیم، براساس موضوعاتی‌ست که درباره‌ی آن جستجو می کنیم.

روشن یا خاموش بودن گزینه‌های حریم شخصی توییتر (Privacy) شما-گزینه‌هایی که ما به راحتی آن را قبول می‌کنیم و خیلی کم پیش می آید آن را بخوانیم- قصه از این ماجرا دارد. توییتر اعلام می کند که ما تغییراتی در حریم شخصی خود داریم آن را بخوانید و قبول کنید یا از طریق تنظیمات آن را تغییر دهید. اکثر ما صرفاً برای رهایی از این اعلان در گوشه صفحه، آن را قبول می کنیم. غافل از اینکه توییتر یا سایر شبکه های اجتماعی بیشتر و بیشتر با اطلاعات ما تجارت می کنند.

هرچند ما در ایران زندگی می کنیم و این تبلیغات اثر زیادی برای ما ندارد. اما بهرحال اگر حریم شخصی برایتان مهم است؛ بهتر است نیم نگاهی به تنظیمات این صفحه بیاندازید.

صفحه تنظیمات حریم شخصی در توییتر

اما چطور تنظیمات حریم شخصی توییتر را برای جلوگیری از ردگیری اطلاعاتمان برای تبلیغات را تغییر دهیم؟

۱- وارد صفحه اصلی یا اپلیکشن توییتر شوید.

۲- به صفحه تنظیمات و حریم شخصی (Settings and privacy) بروید.

۳- در نهایت وارد صفحه شخصی‌سازی و داده‌ها (Personalization and data) شوید.

تمامی گزینه‌ها برای شما در اینجا آورده شده‌ است، هر گزینه با هدف خاصی هست. با زدن اولین گزینه در بالای صفحه بطور کل شخصی سازی براساس اطلاعات شما را غیرفعال می کنید.

باز هم اگر مایل باشید می توانید گزینه ها را موردی فعال یا غیرفعال کنید. مثلا گزینه دوم (Personalized ads) صرفا شخصی سازی را برای تبلیغات غیرفعال می کند. گزینه های دوم و سوم براساس اطلاعات هویتی، محل زندگی یا سایر اطلاعاتمان توییتر را برایمان شخصی‌سازی می کند. حتی میتوانیم اجازه اینکه اطلاعاتمان را به شرکت‌های واسط تبلیغاتی عرضه کند را غیرفعال یا فعال کنیم.

در نهایت اگر وارد بخش  See your Twitter Data بشویم، می‌بینیم که توییتر چه اطلاعات جالبی از ما دارد. از اطلاعات عادی که خودمان تحویلش دادیم تا اینکه به چه موضوعاتی علاقه داریم. عمده این علاقمندی ها را از لیست جستجو/ هشتگ زدن‌ها و حتی لایک‌های ما استخراج می کند.

پیشنهاد من غیرفعال کردن کامل بخش حریم شخصی توییتر  هست. ‌چرا؟ چون دلیلی ندارد توییتر با رصد کردن ما، علاقمندی‌ها و چیزهایی که قرار هست در صفحه ببینیم را بفهمد. خودمان تصمیم بگیریم چه چیزی ببینیم و چه چیزی نبینیم. معلوم نیست در آینده با پیشرفت های بیشتر، چگونه ذهن ما را به بازی بگیرد.

 

منبع این مطلب از مقاله با عنوان How to Stop Twitter From Sharing Your Data with Advertisers در وب سایت Life Hacker می باشد که ما آن را به زبان خودمان نوشته‌ایم.